Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Brigáda pro studenty: Co je dobré vědět?

Posted on | Červenec 24, 2015 | No Comments

Studentský život je pro mnoho lidí jedním z nejkrásnějších období jejich života. Ovšem, aby si studenti mohli užívat ještě více, chce to nějaké finance. Proto hodně studentů chodí na brigády. Co byste o nich měli vědět?

Brigáda pro studenty

Brigáda pro studenty představuje příležitostnou práci či krátkodobý pracovní vztah. Někdy však může jít i o zaměstnání na dobu určitou a zkrácený úvazek. Těchto posledních dvou možností však studenti využívají méně, protože musí studovat. Na brigády však mohou chodit nejen studenti.

Možnosti brigád využívají také lidé, kteří si chtějí přivydělat při svém zaměstnání či ti, kteří nemohou najít práci a dále ženy na mateřské a důchodci.

Pokud si najdete brigádu pro studenty, vždy je nutné uzavřít smlouvu. Je to zákonná povinnost a pro vás je to větší jistota, že dostanete zaplaceno.

V rámci brigády se nejčastěji uzavírá:

·         Dohoda o provedení práce: Brigádník může ročně uzavřít více dohod o provedení práce. Při uzavření této smlouvy nesmí brigádník odpracovat více než 300 hodin za kalendářní rok (celkově).

·         Dohoda o pracovní činnosti: Na rozdíl od předchozí dohody je zde možné odpracovat více než 300 hodin za kalendářní rok. Brigádník však nesmí odpracovat více než polovinu úvazku, tj. maximálně může odpracovat 20 hodin týdně.

Jak hledat brigádu pro studenty

Brigád pro studenty je hodně, ale také je hodně zájemců. Proto je vhodné začít s hledáním včas, zvlášť chcete-li brigádu na léto, kdy je o ně největší zájem. Ovšem přivýdělek se hodí i během roku. Této možnosti využívají především studenti středních škol a vysokoškoláci.

Brigádu pro studenty můžete hledat na různých pracovních portálech, ale také se poptejte mezi známými, všímejte si nabídek v novinách, za výlohou či se přímo zeptejte ve firmě, kde byste si rádi přivydělali. Možností, jak si najít brigádu je hodně. Snažte se využít všech a jistě brzy objevíte takovou, která vám bude vyhovovat.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin