Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Co byste měli vědět o životopisu

Posted on | Říjen 25, 2015 | No Comments

Snad každý člověk někdy psal životopis. Jde o první dokument, který se našemu potenciálnímu zaměstnavateli dostává do ruky. Co byste měli o životopisu vědět?

Životopis

Životopis představuje dokument, který obsahuje přehled vzdělání a vašich pracovních zkušeností. Zasláním tohoto dokumentu reagujete na nabídku práce, která vás zaujala. Na základě životopisu se potenciální zaměstnavatel rozhodne, jestli vás pozve k osobnímu pohovoru či nikoliv. Už proto byste si měli dát na životopisu opravdu záležet.

V dnešní době je vyžadován nejčastěji strukturovaný životopis. Má tak jasnou strukturu, která zaměstnavateli, případně personalistovi umožní rychle se v něm zorientovat. Měl by být přiměřeně dlouhý. Optimum jsou dvě stránky. Že máte více pracovních zkušeností? Napište do životopisu jen ty, které považujete za nejhodnotnější a které vám mohou pomoci získat danou práci.

V životopisu by měl mít následující náležitosti: základní osobní údaje (jméno a příjmení, kontakt), vzdělání, současné a předchozí zaměstnání, jazykové dovednosti, počítačové dovednosti, další zkušenosti a dovednosti, případně stručný osobností profil a záliby.

V životopisu si nevymýšlejte a dejte si záležet i na formě a samozřejmě by životopis neměl obsahovat žádné pravopisné chyby.

Svůj životopis pravidelně aktualizujte tak, aby zachycoval vše důležité. Hlásíte-li se na různé pozice, mějte více verzí životopisu zaměřené právě na zkušenosti v oboru, na který se hlásíte.

Průvodní dopis

V dnešní době se většina životopisů posílá jako příloha emailu. Nezapomeňte také na průvodní dopis. Z něho musí vyplývat, pro koho je životopis určený, na jakou pozici se hlásíte a proč. Průvodní dopis by měl být stručný na rozdíl od motivačního dopisu, kde se můžete více rozepsat. Ani ten by však neměl být příliš zdlouhavý. Některé firmy motivační dopis vyžadují, jiné nikoliv.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin