Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Sežeňte si brigádu

Posted on | Září 21, 2015 | No Comments

Sháníte brigádu nebo o ní uvažujete? Pro koho je brigáda vhodná a jak se zorientovat v nabídce a najít si seriózní brigádu?

Kdo shání brigádu

Řekne-li se slovo „brigáda“, lidé si představí jako uchazeče především studenty. Je fakt, že brigády jsou mezi studenty středních a vysokých škol oblíbené, a to především v letních měsících.

Brigádu si však neshánějí jen oni. Různé brigády jsou vhodné pro matky na mateřské dovolené či důchodce.

Další poměrně velkou skupinou zájemců o brigády, jsou ti, kterým se nedaří najít práci na hlavní pracovní poměr. Hlásí se jako brigádníci přímo v dané firmě, ale také si mohou hledat práci přes pracovní a personální agentury.

Jak si najít seriózní brigádu

Sháníte-li si brigádu, jistě byste také rádi začali co nejdříve vydělávat. Přesto si při vybírání vhodné brigády vše dobře rozmyslete a myslete i na to, že ne všichni, kteří nabízejí brigádu, jsou seriózní. Na internetu (ale i mimo něj) se můžete setkat s různými podvodnými nabídkami.

V první řadě je třeba si uvědomit, že neexistuje práce, kde za málo úsilí vyděláte hodně peněz. Pokud vám někdo něco podobného nabízí, zpozorněte. Bývá v tom „háček“. Určitě nikdy nic neplaťte (ani jako registrační poplatek či za zboží, které budete prodávat atd.). Mohlo by se vám stát, že si nejen nic nevyděláte, ale i proděláte. Dejte si také pozor na volání na drahé telefonní linky.

Ať už se chystáte dělat jakoukoliv brigádu, vždy mějte dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti. Bez smlouvy nepracujte. Nejenže se to nesmí, ale nebude mít v ruce nic v případě, že vám zaměstnavatel vaší práci odmítne zaplatit.

Snad ještě větší pozor by si měli dát ti, kteří hledají brigádu v zahraničí. Hledejte jen prověřené zprostředkovatele. Už se stalo mnoho případů, že dotyčný zaplatil za zprostředkování a poté se mu už nikdo neozval, nebo dokonce odjel do ciziny, kde neměl vůbec nic zajištěného. Rozhodnete-li se hledat si brigádu v zahraniční na vlastní pěst, vždy si zjistěte všechny praktické informace o ní pro zemi, do které se chystáte.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin