Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Brigáda? Pouze na pracovní smlouvu

Posted on | Červenec 16, 2014 | No Comments

Nabízí vám někdo brigádu bez pracovní smlouvy? Raději odmítněte. Pracovat načerno je nezákonné, a i kdyby vám nezáleželo na tom, co je legální nebo ne, chraňte sami sebe. Když nebudete mít smlouvu, nebudete mít žádný právní nárok na vyplacení finanční odměny. Jistě nechcete „brigádničit“ zadarmo. Navíc každý poctivý zaměstnavatel by měl považovat pracovní smlouvu za samozřejmost.

Při uzavření smlouvy v rámci brigády se používá Dohoda o provedení práce či Dohoda o pracovní činnosti podle toho, co povaze konkrétní brigády vyhovuje více.

Dohoda o provedení práce může být maximálně na 300 hodin ročně. Může se jednat o jednorázovou práci, ale i pravidelné pracovní činnosti. Pokud by si brigádník vydělal více než 10 000 Kč měsíčně, musí odvést zdravotní a sociální pojištění.

Dohoda o pracovní činnosti se uzavírá, pokud brigádník má pracovat více než 300 hodin ročně. Zde je omezení na max. 20 hodin týdně.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin