Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Charakteristika pracovní agentury

Posted on | Srpen 20, 2014 | No Comments

Pracovní agentura je organizace, která zprostředkovává práci. Oslovují jí tak zájemci o práci, ale i ti, kteří potřebují zaměstnance či brigádníky do své firmy.

Pracovní agentury mohou být fyzické či právnické osoby mající povolení od ředitelství Úřadu práce. Pro zájemce o práci či brigády musí provádět svou práci bezplatně. Agentury se liší rozsahem zprostředkování práce. Některé se zaměřují jen na určitý region, další na celou Českou republiku a některé zprostředkovávají práci i ze zahraničí.

Každá pracovní agentura musí být ze zákona pojištění pro případ vlastního úpadku. Z dalších podmínek pro provozování této činnosti je plnoletost, bezúhonnost, odborná praxe ve zprostředkovávání zaměstnání či v oborech, na které se zaměstnání soustředí. Délku nutné praxe ovlivňuje dosažené vzdělání.

V České republice také působí dvě organizace, které sdružují agentury práce. Jsou jimi Asociace pracovní agentur a Asociace poskytovatelů personálních služeb.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin