Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Dejte si pozor na podvodné nabídky práce

Posted on | Březen 24, 2015 | No Comments

Lidé a firmy nabízející práci jsou různí a ne vždy se setkáte se seriózním jednáním. Je mnoho podvodných nabídek práce. Jak je poznat a vyhnout se jim? Dejte si na ně pozor.

 

Podvodné nabídky práce

Podvodné nabídky práce byly mezi těmi seriózními vždy. V současné době si na ně musíme dávat ještě větší pozor. S rozvojem internetu jich přibylo. Není lepšího prostředí pro podvody než anonymita tohoto média. Podvodníkům nahrává i nedostatečná právní úprava.

Podvodníci nabízející práci se zpravidla zaměřují na osoby s nižším vzděláním, nebo ty, které bezúspěšně hledají práci. Tyto skupiny se totiž snadněji nechají napálit.

Podvody v nabídkách práce mohou být různé. Zpravidla po vás potenciální zaměstnavatel bude chtít vstupní investici.

 

Jak poznat podvodné nabídky práce?

Jak jsme si uvedli, podvodné nabídky práce mohou mít různý charakter. Proto buďte vždy opatrní. Nikdy neakceptujte požadavek vstupního poplatku. Zpozornět byste také měli v případě, že nabídka práce vypadá příliš růžově. V dnešní době vám nikdo nedá hodně peněz za minimum práce.

Podezřelý je i nátlak na rychlé rozhodnutí, zdráhání se uzavřít smlouvu, podnikatel (potenciální zaměstnavatel) nemá živnostenský list, jedná se o nesmyslnou práci bez přidané hodnoty, neprůhledný systém odměňování atd.

Internet je sice rájem pro podvodníky, ale na druhou stranu vám je pomáhá odhalit. Nikdy nezkazíte nic tím, že si necháte firmu či jedince projít přes internetový vyhledávač. Recenze jiných uživatelů vám pomohou správně se rozhodnout.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin