Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Představme si personální agenturu

Posted on | Květen 25, 2014 | No Comments

Chcete mít více šancí uspět na trhu práce? Oslovte personální agenturu. Zjednodušeně můžeme říci, že funguje podobě jako úřad práce. Personální agentury jsou však komerční instituce, které při splnění určitých podmínek může provozovat každý.

Personálních agentur je v České republice velké množství. Liší se různými parametry (zaměřením oborů, velikostí, dalšími službami). Společného mají to, že pomáhají hledat zájemcům práci a také hledají zaměstnance pro zaměstnavatele, které je osloví. Poskytují i různé personální služby, např. HR marketing, testování pracovních předpokladů, poradenství atd.

Zájemci o práci personální agentury sami oslovují. Agentury je mají ve svých databázích a při oslovení zaměstnavatele v nich hledají vhodné kandidáty. Hledají je i jinak – na internetu a někdy i mezi těmi, kteří práci aktuálně nehledají. To se většinou týká odborníků, kterých je v dané oblasti málo.

V nabídce personálních agentur najdeme i tzv. outsourcing zaměstnanců, což znamená, že si zaměstnavatelé pracující jen „pronajímají“. Ti zaměstnáva personální agentura ProPlusco.

 

 

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin