Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Studenti a letní brigády.

Posted on | Duben 21, 2015 | No Comments

S blížícím se létem stále častěji rezonuje i slovo brigáda. Narůstá jejich počet jak na straně poptávky, tak na straně nabídky. Vyhledávají jejich zejména studenti středních a vysokých škol. Právě během studia většina studentů získává první pracovní zkušenosti.

Jako nejčastější důvody proč si studenti hledají brigády uvádějí finanční ohodnocení, získání nových zkušeností, zážitků, poznání nových lidí, užít si léto. Také si chtějí zkusit žít o samotě, bez rodičů. Studenti vyhledávají různé brigády, a to buď doma popřípadě v Česku nebo se snaží najít si brigádu v zahraničí.

Na Slovensku a v Česku jde většinou o brigády v zemědělství, cestovním ruchu, v gastronomických zařízeních. Avšak největší zájem mají pracovat v administrativě, na recepci a asistenčních službách. Mezi nejčastější brigády v zahraničí, které naši studenti provádějí patří au-pairing, úklid a farmaření. Při au pair pobytech jde o hlídání dětí v cizích rodinách, kde se student stará o děti, dokud jsou jejich rodiče v práci. Student za to dostane ubytování a stravu zdarma plus kapesné. V posledních letech si studenti ptají přidanou hodnotu v podobě proplacených výletů či studií na škole. Největší poptávka po našich studentech je v Americe, Británii, Německu a nejnověji i Island.

Pro ty, kteří nemusí práci s lidmi je zde farmaření. Tahounem pro tento typ brigády je Irsko, kde se na farmách chovají koně, ovce či jiná domácí zvířata nebo pěstuje různé ovoce a zelenina. Provádění brigádnické činnosti ze strany studentů schvalují i ​​psychologové. Tvrdí, že tyto brigády během letních prázdnin pomáhají absolventům škol se snadněji adaptovat na trhu práce. Také si myslí, že kromě finančního ocenění studentská brigáda podporuje i osobnostní růst mladého jedince. Kromě toho je také důležitý faktor nezávislosti a soběstačnosti, který studenti nabudou po vydělání peněz.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin