Brigádnici

Pomáhame se sháněním brigádniků

Výhody a nevýhody brigádníků

Posted on | Leden 11, 2015 | No Comments

Máte firmu či zajišťujete její personální obsazení? Možná stojíte před otázkou, jestli bude lepší přijmout stálé zaměstnance nebo brigádníky. Každému se vyplatí něco jiného. Záleží na firmě a konkrétní práci.

Hlavními výhodami brigádníků je, že když je přijmete, budete mít s nimi spojené menší výdaje. Úspory se týkají především mzdových nákladů. Ušetříte na odvodech za zdravotní a sociální pojištění. U některých pracovních a personálních agentur si můžete také vybrat stálé pracovníky, kteří však budou zaměstnanci agentury. I tím můžete ušetřit mnohé finanční prostředky.

Pokud si navíc necháte zprostředkovávat brigádníky prostřednictvím pracovní agentury, budete mít příjem nových pracovníků zcela bez práce.

Zaměstnávat brigádníky se vyplatí na jednoduché práce, které nejsou náročné na zaučení. Uplatňují se především ve výrobnách, pro jednoduché administrativní výkony atd.

Zvažte však také nevýhody brigádníku. Mezi ně patří jejich časté střídání ve firmě. Pokud však jde o jednoduchou práci nenáročnou na zaučení, nemusíte to být problémem.

Comments

Leave a Reply

About

This is an area on your website where you can add text. This will serve as an informative location on your website, where you can talk about your site.

Subscribe to our feed

Search

Admin